PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Jak co roku przed Bożym Narodzeniem uczniowie szkoły podstawowej i branżowej pod opieką nauczycielek i oraz pań psycholog i pedagog biorą udział w inicjatywach związanych ze świętami.

Niemal od początku grudnia podczas zajęć kulinarnych wypiekane były w szkole pierniki, które następnie wychowankowie dekorowali lukrem i posypką, aby na końcu efektownie zapakować i przeznaczyć na charytatywny cel i sprzedaż podczas miejskiego kiermaszu bożonarodzeniowego.

Zadbano o to, aby wszyscy wychowankowie mogli także przygotować pyszne pierniki                  dla siebie lub swoich bliskich, którzy przyjadą w odwiedziny w okresie świąteczno-noworocznym.

W tym roku nasi wychowankowie na zajęciach koła kulinarnego dla siebie i swoich kolegów upiekli tradycyjne ciasta świąteczne: makowce, jabłecznik, snickers i przekładaniec piernikowy.

W ramach działalności wolontariatu w szkole podczas zajęć rozwijających kreatywność uczniowie wykonali ozdoby bożonarodzeniowe i stroiki, które zostały przekazane na kiermasz charytatywny głogowskiego stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”.